6 Adımda Cilt Bakımı

Cilt bakımınızı nasıl yapacaksınız? İşte 6 adım gibi basit bir uygulamada cilt bakımı. En hızlı ve en kolay şekilde bakım yapabilirsiniz.

Uygulanacak olan bakım türü önemlidir. Uygulanacak olan bir maske mi yoksa direkt olarak uygulanacak olan bir karışım mı var? Bunları belirlemenizin ardından kısa süre içinde cilt bakımı konusunda gereken yapılacaktır. Hem güvenli hem de kusursuz cilde kavuşmanızı sağlayacak etkide bir bakım yapabilirsiniz. Verilen bilgilere göre hareket edebilirsiniz.

  • Cildinizi Temizleyin

İlk olarak cildinize uygulanacak olan maske ya da peeling her ne olacaksa, onun öncesinde bir cildinizi temizlemeniz gerekiyor. Bu temizlik, direkt olarak su ile olabilir. Herhangi bir jel kullanmanıza gerek yok. Su ile yapılacak olan temizleme işlemi, aslında direkt olarak cildin yapılacak olan maskeye ya da peelinge hazırlanması demektir. Bunu sağlamanız durumunda sorun yaşamadan cildinizin temizlendiğini de göreceksiniz. Değerlendirip, bu alanda sunulan temizlemenin en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

  • Cildinizi Hafifçe Kurulayın

Kurulama işleminin yapılacak olan bakıma hazır olması açısından hafifçe kurulmak gerekiyor. Yani hem biraz nemli kalacak hem de kurutulmuş olacak. Bunu değerlendirmeniz halinde, sorun yaşamadan cildinizin temizlenmesi kurutulması sağlanmış olacak. Bu işlemin ardından direkt olarak cildinizin bakım aşaması, ürün kullanma aşamasına geçebilirsiniz.

  • Doğal Karışımı Hazırlayın

Bakım için doğal bir karışım hazırlamanız isteniyor. Bu karışımı direkt olarak cildinize uygulamanız halinde, sorun yaşamadan karışımın tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Güvenli bir şekilde sunulan karışımlar sayesinde, direkt olarak cildinizin bakımı doğru şekilde olacak. Bunun için papatya suyu ve bal öneriliyor. Papatyayı önceden kaynatarak suyunu elde etmiş olabilirsiniz. Ardından uygun miktarda bal ile karıştırıp biraz sulandırmanız isteniyor. Hemen ardından ise cildinize sürün. Tam anlamıyla cildinize yedirmeniz bu aşamada önemli olacaktır. Uygulamanın ardından uzanarak aslında sürmüş olduğunuz doğal bakım maskesi için tamamen cildinize teneffüs etmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda kısa süre içinde cildinizin gerildiğini de hissedeceksiniz.

  • Doğal Karışımı Sürmek ve Beklemek

Sürmeniz kısa süre içinde tamamlanacaktır. Peki, ne kadar bekleyeceksiniz? Bekleme aşamanız için uygun görülen süre 30 dakika kadardır. Bu sürenin tamamlanması aşamasında dilerseniz göz altı morluklarına iyi gelecek şekilde salatalıkların da gözlerinizde durmasını sağlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin seçiminiz

  • Cildi Yıkamak

Sürenin tamamlanmasından sonra uygulanan cilt bakım maskesi temizliği için ciltten arınmasını sağlamak açısından yıkamak gerekiyor. Yıkama işlemi sadece su ile olmalı. Yani herhangi bir sabun ya da jel kullanmamanız öneriliyor. Direkt olarak cildi yıkayarak temizliğin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

  • Cildinizi Kurulamak

Yıkama işleminin hemen ardından cilt temizliği için son aşama kurulama olacak. Kurulama işlemi için havlu yerine kağıt havlu kullanın. Tampon hareketler ile kurutmanın gerçekleşmesini sağlayın. Temizleme tamamlanmış olacak.

Kaynak:https://ozonlabs.com/pages/cilt-bakimi

Bir önceki yazımız olan Kaliteli ve Pratik Uyku Seti Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*