Toyota Prius

Üçüncü Nesil Toyota Prius doğa dostu teknolojisi ile Toyota’nın otomobil üretiminde ne kadar uzman olduğunun bir kanıtı daha olarak yollarda.

Üretiminde kullanılan malzemelerin geri dönüşümamaçlı kullanılabilmesi, 1 lt benzinle 25 Km yol katabilmesi, 89 g/km olan karbondioksit salınımı ile doğaya zarar vermemeyi en fazla dikkate alan otomobillerden biri.

Toyota Prius ekonomik, sesssiz ve düşük karbondioksit salınımı ile barındırdığı enerjisini çevresine huzur vererek taşıyor.

Hibrid sisteminin yenilenmesiyle verimi artan otomobilin motor gücü 22% oranında yakıt ekonomisi ise 9% oranında artırılmış durumda, aracın karbondioksit salınımı 14% oranında düşürülerek 89 g/km değerine indirilmiş, ayrıca otomobilde kullanılan malzemelerin 95% bölümü geri kazandırılabilir malzemelerden.

Toyota Prius üçüncü nesli ile yakıt tüketimi, elektrik motorunun sessizliği ve anlaşılması kolay hibrit sistemi ile artı yönlerini yükseltirken, düşen bagaj hacmi, yükselen fiyatı ve otomatik park asistanının yetersiz kalması ise eksi yönlerini gösteriyor.

Toyota Prius donanım özellikleri ise; ABS, EBD, TRC, BA, VSC+, HAC, ön, perde, yan ile sürücü diz hava hastıkları, ön koltuk başlıkları, deri direksiyon simid, otomatik klima, Eco kullanım moduyol bilgisayarı, ön cam üzerinde bilgi ekranı, Cruise Control, dokunmatik takip sistemi, yağmur sensörü, 15 inç’lik alüminyum alaşım jantlar bazı özellikeri olarak göze çarpıyor.

2. el Toyota fiyatlarına buradan ulaşabilirsiniz

Bir önceki yazımız olan Yeni Megane Coupe başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*